Photo gallery part 3


#1

Bosonohé čtyřspřeží z Nového Zélandu právě závodící v překážkové jízdě, a to den po ujetí 30 km maratónu. Majitelka Karen Hampton mi napsala před třemi lety ohledně jednoho z jejích koní. Flynn trpěl stále se navracejícími bolestmi nohou a strhával si podkovy. Rozhodla se mít koně naboso a poslala zprávu o Flynnovi:"Pracuje mnohem lépe než mohl předtím".


#2a

Zadní kopyto které bylo ponecháno po vystrouhání moc dlouhé. Všimněte si zaoblení, na které poukazuje šipka. Dlouhá špice se, namísto vytvoření sukně, vyboulila od kopytní kosti (místo naznačuje šipka). Kdybychom viděli horizontální kroužky na kopytní stěně, tak by na vyboulení byly od sebe roztažené.


#2b

Zde je to poměrně těžko rozeznatelné, ale chodidlo se ve špici kroutí směrem vzhůru (bílé šipky). Když je špice takto hodně přerostlá, můžete jí zkrátit i když lehce zasáhnete do chodidla.

Také jsem označila dlouhé patky (bílé linky). Růžové šipky směřují na přerostlé rozpěrky se "špinavou čárou", která je mezi rozpěrkou a chodidlem. Rozpěrky mohou být zkracovány do té doby, než "špinavá čára" úplně zmizí.

Všimněte si, že zadní část 2/3 střelu má typické vzezření napadení hnilobou. Odřízneme (velmi ostrým kopytním nožem) všechny uvolněné kusy střelu tak, aby se vzduch dostal i do těch nejhlubších částí a máčíme kopyto v boraxové lázni nebo použijeme jiný přípravek proti hnilobě. Pak střel poroste poměrně rychle směrem od středu a tím napomůže roztáhnout lehce zúžené patky.


#2c

Po prvním trimu. Vyboulení je stále viditelné (šipka), ale kopyto má už lepší délku.

Více bych zaoblila okraj mustang-rollem, to zamezí praskání ve čtvrtích, tím jak kopyto poroste.


#3a

Toto je kopyto koně žijícího v suché oblasti Jižní Afriky. Všimněte si, jak je kopyto kulaté a má široký střel.

Majitelka uvedla, že kus kopytní stěny byl odtržený při úrazu (strana kopyta s šipkami) a dorostl, ale vytváří sukni. Vysvětlila jsem jí, jakým způsobem může vytvářet mustang-roll a zakulacovat s ním porušenou stěnu kopyta až po okraj chodidla a do té doby, než stěna začne odrůstat s pevně spojenou bílou čarou.


#3b

Pohled ze strany.


#3c

Pohled zpředu, který ukazuje sukni, která se tvoří na místě, kde byla stěna odtržena. Čára naznačuje, kde se bude nacházet stěna, až odroste a bude pevně spojená bílá čára.

Celkově se jedná o pěkné kopyto, o které bychom měli všichni usilovat.


#4

Bosonohý lovec "lišek". (V Oklahomě loví kojoty.) Kůň má na fotografii nazuté botičky, ale tento jezdec má více jiných koní, kteří jezdí na hony bez botiček.


Tento článek, který najdete na
http://www.barefoothorse.com
přeložila Jana Dolečková.


Home | O nás | Aktuality | Kalendář akcí | Chov | Horsemanship | Kopyta | Fotogalerie | Odkazy | Kontakt | Vzkazy

copyright © Dreamranch - Bukol 2010                                                                                                                                                     made by Bensia